pátek 15. července 2016

Jak na problémy s menopauzou?

Menopauza je přirozený proces, který nastává u žen mezi čtyřiceti a šedesáti lety. Jde o fyziologický děj, kdy ženské pohlavní orgány přestávají plnit svojí hlavní funkci a to přípravu na těhotenství a vlastní těhotenství. V tomto věku pomalu ustává produkce pohlavních hormonů vaječníky, především estrogenů. Jejich úbytek je hlavní příčinou všech potíží spojených s tímto „syndromem“. Jak na Menopauze díky TCM si pojďme spolu probrat v tomto článku.
Estrogeny společně s gestageny jsou ženské pohlavní hormony. Estrogeny jsou produkovány vaječníkem, placentou a v malém množství v nadledvinách. Obecně estrogeny ovlivňují pohlavní orgány, sekundární pohlavní znaky, a mají účinky na metabolismus – přeměnu živin. Uplatňují se při růstu vaginální sliznice, zvyšují tvorbu glykogenu a jeho štěpení na kyselinu mléčnou, která má významnou funkci při udržování správného poševního prostředí. Mají vliv na růst sliznice a svaloviny děložního hrdla i těla. Ovlivňuje i buňky sliznice močového ústrojí. Působí na vaječník, sekreci hormonů v hypofýze, vývoj sekundárních pohlavních znaků, psychiku, chování. Mají vliv na látkovou přeměnu cukrů, tuků, minerálů a vody, vápníku – působí proti řídnutí kostí, ovlivňují štítnou žlázu a nadledviny. Zpevňují cévní stěnu, snižují tvorbu červených krvinek.

Akutní příznaky klimakterického syndromu 
jsou příznaky vlastního klimakterického syndromu. Dostavují se velmi individuálně. Můžou se projevit jak několik let před tak po vlastní menopauze, a mohou také přetrvat mnoho let po ní. Dnes je termín vyčleněn pro příznaky z oblasti psychiky a vaskulárního aparátu. Návaly horka jsou to pocity náhle vzniklého horka hlavně v oblasti horní poloviny těla, tj. obličeji, na krku, na hrudi. Lze naměřit vyšší teplotu kůže prstů. Je to vysvětlováno přechodnou poruchou cévní regulace na periferii. Délka trvání se pohybuje okolo 0,5 – 5 minut s individuálně různou frekvencí. V noci jsou jednou z příčin poruch spánku.
Pocení je většinou doprovodným příznakem návalů, někdy se objevují samostatně. Pocení může mít různý charakter a objevovat se v různých lokalizacích na těle.
Dalšími příznaky jsou například bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, změny srdečního rytmu, potíže se zažíváním jako je nevolnost, zvracení či zácpa, potíže sexuálního charakteru.
Nezanedbatelnou část příznaků představují psychické obtíže jako jsou depresivní nálady, úzkosti, nervozita, předráždění, poruchy soustředění atd.

Jak si pomoci sama 
Jak již bylo řečeno, menopauza je naprosto fyziologický děj a neměla by být proto brána jako nemoc. Avšak u každé ženy probíhá velmi odlišně a jistě lze své tělo na tuto změnu připravit a nenechat nic náhodě. Je velmi důležité dbát o zdravý životní styl, udržovat se ve fyzické kondici, jíst pravidelně a vyváženě. Díky TCM víme, že pravidelné provádění starého čínského léčebného cvičení, kterému říkáme Čchi-kung, pomáhá ženám dobře zvládat hormonální problémy spojené s věkem, stejně tak jako mnoho dalších nemocí. Proto je vhodné najít si v místě nějakou skupinu, která se tomuto cvičení věnuje a  spolu s ostatními praktikovat pravidelně tento ozdravný proces. Místní praktik TCM vám jistě pomůže s tím kam se obrátit, stejně jako vám poradí, jak aktuálně uspořádat svůj jídelníček, protože strava je hlavním lékem jak už víme od dávnověku. 

Tou další důležitou radou je využití směsi medicinálních hub a bylin, ve formě kapslí. Balení 90 kapslí určené na 3 měsíce stojí 590 kč a objednat si ho můžete na tel 704127111 nebo emailem vydrzel@email.cz přímo u mne. K ceně je připočítáno poštovné a doběrečné, které vyjde na 100kč. Zásilky zasíláme přes systém Zásilkovny. Tedy na webu www.zasilkovna.cz si vyberete kam Vám balíček zašleme k vašemu vyzvednutí. 

Přípravek MYCOMENO
Přípravek MycoMeno je určen ženám, které trpí problémy spojenými s menopauzou, ale i ženami trpícími premenstruačním syndromem, nepravidelnou, silnou či bolestivou menstruací. Preparát obsahuje složky, které podporují pozitivní náladu, dodávají klid, zmírňují podrážděnost, nervozitu.
Jednotlivé složky obsažené v preparátu se v účincích doplňují a posilují, a vytváří tak vyvážený a vysoce účinný pro zdraví a pohodu ženy potřebný produkt. Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Složení:
Cordyceps CS-4 - Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě
Reishi - přirozená obranyschopnost – imunitní systém, normální funkce oběhové soustavy, normální hladina cholesterolu v krvi
Červený jetel - menopauzální pohodlí
Včelí pyl - antioxidant, normální činnost kardiovaskulárního systému – krevní lipidy, přirozená obranyschopnost
Meduňka lékařská - hormonální rovnováha, relaxační účinek – usínání, antioxidant, normální funkce dýchacího systému, kognitivní a duševní zdraví, pozitivní nálada – relaxace – spánek, normální trávení, normální činnost oběhové soustavy 
Andělika čínská - osvěžení těla, komfort při menopauze, normální stav kloubů a chrupavek, normální činnost urogenitálního systému žen
Muira puama - antioxidant, menopauzální komfort – hormonální rovnováha, podpora fyzické kapacity
Zelený čaj - vylučování vody z těla, normální činnost srdce, metabolismu/oxidace tuků, fyzické a psychické povzbuzení, kontrola tělesné hmotnosti, osvěžení těla, přirozená obranyschopnost, kognitivní a duševní zdraví
Mateří kašička - hormonální aktivita – menopauza, přirozená obranyschopnost
Ploštičník hroznatý - Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě

Žádné komentáře:

Okomentovat