pondělí 12. srpna 2019

Jak podpořit deficit krve - videorecept

V tomto krátkém video receptu na sladké koule z černého sezamu se dozvíte, jak je připravit a co jednotlivé ingredience do receptu přináší.

Dle čínské medicíny je krev XUE produkována slezinou PI. Slezina tuto získanou (postnatální) energii GU QI „vyrábí“ z potravy a spolu se vzduchem z dráhy plic FEI ji posílá do srdce XIN, kde se přeměňuje na krev XUE. Tato krev XUE pak napomáhá i vrozené tzv. originální energii YUAN QI.

Druhým zdrojem krve XUE jsou ledviny SHEN, jež opět produkují krev XUE díky vrozené (prenatální) esenci JING. Platí, že v případě dostatečně silné esenci ledvin JING SHEN se tato zase vrací zpět do jater GAN, aby se zde přeměnila na krev GAN XUE.

Z toho všeho vyplývá, že pokud chceme vyživit a posílit nedostatečnou krev XUE XU, musíme vždy současně posilovat také slezinu PI a ledviny SHEN a druhý fakt, že pokud mluvíme v čínské medicíně o krvi XUE, má se tím na mysli především krev jater GAN XUE.

Nedostatečnost krve XUE XU je dle TCM jednou z nejčastějších potíží u žen a je současně i kořenem mnoha různých potíží a nemocí v praxi. Jak popsáno výše, ledviny SHEN spolu se slezinou PI se podílejí na tvorbě krve XUE, jež je řízena srdcem XIN a uchovávána (podobně jako v rezervoáru) v játrech GAN.

Zdroj Youtube a patentní medicina


Žádné komentáře:

Okomentovat